Atiket Otogaz Fiyatları Otogaz_Montaj

Telefon : (0216) 526 0 450  
 

ANASAYFA »    HİZMETLERİMİZ /
< Geri

Üçel Otogaz Mühendisliği

Hizmetlerimiz

Üçel Otogaz Mühendisliği olarak karbüratörlü, enjeksiyonlu ve direkt enjeksiyonlu yakıt sistemine sahip araçlarınızın LPG (Likit Petrol Gazı) profesyonel dönüşüm hizmeti verilmektedir. Aracınızın motor yapısında maksimum performans sağlayacak otogaz kiti belirlenerek avantajları sunulmaktadır. Montaj tespit raporu yetkili danışmanımızla birlikte hazırlanırken aracınız için en uygun tank, dolum ağzı ve yakıt seçici düğme seçimi birlikte gerçekleştirilir. Alanında uzmanlaşmış deneyimli ekibimiz tarafından montaj işlemlerinin başlangıcından sonuna kadar işçilik ve kaliteden ödün vermeden, güvenliğiniz için en doğru montajı gerçekleştirirken aracınızın orijinalliğine sizin kadar önem göstermektedir. Montaj işlemlerinin ardından uzman ekibimiz tarafından araç parametrelerinize uygun en hassas kalibrasyon ayarları gerçekleştirilmektedir. Bu sayede aracınız ilk günkü performansı ile çalışır. Otogaz dönüşümü tamamlanan aracınızın ruhsatına lpg ile çalışır ibaresini eklenmesi gerekmektedir. Araç muayene işlemlerini tamamladıktan sonra trafik şubelerine başvurarak ruhsat işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Danışman arkadaşlarımızdan rahatlıkla detaylı bilgi ve yardım alabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki doğru montaj uzun vadede yatırım maliyetinizi olumlu anlamda etkilemektedir. Çözüm merkezimizde incelemelerimiz sonucu problemli araçlarda karşılaştığımız sorunlar çoğunlukla bilgisiz ve deneyimsiz ustaların gerçekleştirdiği hatalı montajlardan dolayı kaynaklanmaktadır. AVANTAJLARI -Benzinle çalışan aracın tehlikelerine göre daha güvenli ve donanımlıdır. -Performans kaybı yaşanmadan daha verimli çalışır. -Yüksek oranda yakıt tasarrufu sağlar. -Motor ömrünü uzatır. -Çevre dostudur. MONTAJ YAPTIRIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER Montajı gerçekleştiren firma; -Servis ve ekipman anlamında yeterliliğe sahip mi? -Yetki belgesi mevcut mu? -Personel montaj standartlarını uygulayabilecek eğitimleri almış mı? -Montaj sonrası müşteri memnuniyetine önem veriyor mu? -Aracınızda doğru işlemleri yapabilecek güveni veriyor mu?


OTOGAZ MONTAJI

Otogaz Montaj Otogaz Montajı

Üçel Otogaz Mühendisliği olarak karbüratörlü, enjeksiyonlu ve direkt enjeksiyonlu yakıt sistemine sahip araçlarınızın LPG (Likit Petrol Gazı) profesyonel dönüşüm hizmeti verilmektedir. Aracınızın motor yapısında maksimum performans sağlayacak otogaz kiti belirlenerek avantajları sunulmaktadır. Montaj tespit raporu yetkili danışmanımızla birlikte hazırlanırken aracınız için en uygun tank, dolum ağzı ve yakıt seçici düğme seçimi birlikte gerçekleştirilir. Alanında uzmanlaşmış deneyimli ekibimiz tarafından montaj işlemlerinin başlangıcından sonuna kadar işçilik ve kaliteden ödün vermeden, güvenliğiniz için en doğru montajı gerçekleştirirken aracınızın orijinalliğine sizin kadar önem göstermektedir.

Montaj işlemlerinin ardından uzman ekibimiz tarafından araç parametrelerinize uygun en hassas kalibrasyon ayarları gerçekleştirilmektedir. Bu sayede aracınız ilk günkü performansı ile çalışır. Otogaz dönüşümü tamamlanan aracınızın ruhsatına lpg ile çalışır ibaresini eklenmesi gerekmektedir. Araç muayene işlemlerini tamamladıktan sonra trafik şubelerine başvurarak ruhsat işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Danışman arkadaşlarımızdan rahatlıkla detaylı bilgi ve yardım alabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki doğru montaj uzun vadede yatırım maliyetinizi olumlu anlamda etkilemektedir. Çözüm merkezimizde incelemelerimiz sonucu problemli araçlarda karşılaştığımız sorunlar çoğunlukla bilgisiz ve deneyimsiz ustaların gerçekleştirdiği hatalı montajlardan dolayı kaynaklanmaktadır.
 


AVANTAJLARI
-Benzinle çalışan aracın tehlikelerine göre daha güvenli ve donanımlıdır.
-Performans kaybı yaşanmadan daha verimli çalışır.
-Yüksek oranda yakıt tasarrufu sağlar.
-Motor ömrünü uzatır.
-Çevre dostudur.

MONTAJ YAPTIRIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Montajı gerçekleştiren firma;
-Servis ve ekipman anlamında yeterliliğe sahip mi?
-Yetki belgesi mevcut mu?
-Personel montaj standartlarını uygulayabilecek eğitimleri almış mı?
-Montaj sonrası müşteri memnuniyetine önem veriyor mu?
-Aracınızda doğru işlemleri yapabilecek güveni veriyor mu?

 

 

 


Peryodik Bakım

Otogaz Montaj Otogaz Montajı

LPG ile çalışan araçlara periyodik bakım hizmeti sağlamaktayız. Her 10.000 km’de Bakım&Ayar işlemleri gerçekleştirilmektedir. Tesisat kontrolü ve sistem kontrolü gerçekleştirilen otomobillerde oluşabilecek arıza ve sorunların önüne önceden geçilebildiği gibi can güvenliğinizin de korunmaktadır.-Yaşanabilecek sorunların önüne geçilmesi

-Sıralı sistemlerde yazılım güncelleme

-Yakıtta ekonomik verimliliğin devamı

-Yakıt tankı ve enjektör temizliği

-Güvenli sürüş kontrolü

-Gaz kaçağı kontrolü

-Motor koruması

-Garanti devamı

 


Çözüm Merkezi

Otogaz Montaj Çözüm Merkezi

Üçel Otogaz Mühendisliği ile aracınız emin ellerde! LPG Sistemi ile çalışan araçlarınızda oluşabilecek tüm arızalarda, konusunda deneyimli teknik ekibimiz ile hizmetinizdeyiz. -Arıza Tespiti -Yedek Parça Değişimi -Otogaz Ayar Kalibrasyonu -Demontaj (Eski otogaz sisteminizi dilerseniz sökerek yeni sistem otogaz dönüşümü de yaptırabilirsiniz.)

 

 

 

 

 


Tadilat & Projelendirme

Otogaz Montaj Tadilat & Projelendirme

LPG’li aracınızın tank ömrünü (10 yıl) doldurması ya da regülatör değişimi gerektiği durumlarda yetkili servis tarafından yapılmalıdır. Tamamlanan değişim işlemlerinden sonra yetkili mühendisimiz tarafından tadilat projeniz hazırlanmaktadır. Daha detaylı bilgiyi danışman arkadaşlarımızdan temin edebilirsiniz.

 

 

 

 


Egzoz Emisyon

Otogaz Montaj Egzoz Emisyon

Aracınızın emisyon değerlerinin Çevre Bakanlığınca belirlenen değerlerde olması gerekir. Aracınızın uzun ömürlü ve dayanıklılığı açısından egzoz emisyon değerleri yüksek çıkan araçlarda enjeksiyon ve yakıt tesisatı temizliği gerçekleştirilir. Egzoz Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü trafikte seyreden motorlu kara taşıtlarından kaynaklanan Egzoz Gazı Emisyonları’nın kontrolüne dair hazırlanan yönetmelik gereğince yapılır.

GEREKLİ BELGELER

1) Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü yapılacak aracın Tescil Belgesi.

2) Motorlu Taşıt Egzoz Emisyon Ruhsatı .(İlk defa “Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü” yapılacak araçların sahipleri “Motorlu Araç Gazı Emisyon Ruhsat”ını ilk ölçümde 8,50 TL bedel ödeyerek satın alacaklardır).

3) T.C Kimlik no’sunu gösteren nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaportunuzu yanınızda getiriniz.

ÖLÇÜM PERİYOTLARI

1) Hususi (binek ) ve Resmi Otomobiller: İlk üç yaş sonunda ve sonrası her iki yılda bir yapılmalıdır.

2) Diğer Motorlu Taşıtlar: İlk bir yaş sonunda ve sonrası yılda bir yapılmalıdır.

3) Tarım ve Orman Traktörleri, Motosiklet ve Mopedler ve 1979 model yılı ve öncesi dizel motorlu taşıtlar, Hibrit ve Elektrikli araçlar ile Hidrojen Yakıtlı araçlar Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm işleminden muaftırlar.
 


ÖNEMLİ NOTLAR

1) Ölçüm öncesi; egzoz sistemi üzerinde yer alan delik ve çatlakların onarılması, bağlantı noktalarının sağlam olması, “Katalitik Konvertör”lü araçların konvertörlerinin sağlam durumda olması gereklidir.

2) Egzoz Sisteminde oluşabilecek bu ve buna benzer sorunların giderilmiş olduğunu mutlaka kontrol edin. Egzoz sistemi kusurlu olan araçların ölçümleri onaylanmaz.

3) Egzoz sisteminde yukarıda sözü geçen sorun ya da sorunların mevcudiyeti, ölçüm sırasında emisyon değerlerini belirlenmiş sınırların dışında gösterir ve ölçüm sonuçlarını olumsuz etkiler.

4) Aracınızın periyodik bakımının yaptırılmış olması da aracın ölçüm sonuçlarını olumlu etkilemektedir.

5) “Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü” için geçerli olan son ölçüm tarihi “Motorlu Taşıt Egzoz Gazı Emisyon Ruhsatı” üzerinde belirtilmiştir.

6) Egzoz emisyon muayenesine tabi olan tüm araçların egzoz emisyon muayene süreleri, uygunluk belgesindeki üretim tarihi üzerine kendi muayene periyotları eklenerek belirlenir.

 

Bize Ulaşın

Kadosan Oto Sanayi Sitesi M Blok No: 10 - 12 - 14 - 16 Dudullu Organize Sanayi Bölgesi, Ümraniye - İSTANBUL

Sosyal M edya

Hizmetlerimiz

Otogaz Montajı   |   Periyodik Bakım   |   Çözüm Merkezi   |   Tadilat & Proje   |   Egzoz Emisyon
 
Türk Web Ajans